DAREDEVIL

Netflix’te yayınlanan dizinin konusu şöyle; Matt Murdock 9 yaşında bir kaza geçirir ve gözlerine radyoaktif kimyasal temas etmesi sonucu kör olur fakat diğer 4 duyusunu olağan üstü şekilde geliştirir. Oğlunun bu hale gelmesinden kendini sorumlu tutan baba kendini boksa verir. Daha fazla para kazanmak için bilerek kaybeder fakat bir gece kendisine söylendiği gibi maçı kaybetmeyince öldürülür. Matt babasını öldüren Kingpin’den intikam almak için gündüzleri avukatlık yaparak adaleti savunurken geceleri Daredevil olarak intikam arar.

Daredevil , Marvel evreninden bir çizgi roman karakteridir ve diğer karakterler ile paralel hikayeleri vardır yani söylemek istediğim şey bunu izlerken diğer Marvel yapımlarına da göz atmanızda fayda var. Mesela hemşire Claire , Jessica Jones ve Luke Cage dizilerinde de var. Bu küçük tavsiyeyi verdikten sonra söyleyebilirim ki oyuncu seçimleri ve görseli gayet başarılı. Daredevil karakterine çabucak ısınacaksınız ve diğer karakterler de hoşunuza gidecek. Dizi biraz DC havasında karanlık da olsa iyi dengelendiği için kasvetli değil.

Çizgi romana bağlı kalınarak yapıldığı için daha da çok beğendiğim dizide Electra ve Punisher gibi bonus karakterlerin de bulunması işin kaymağı olmuş.

Marvel dizilerinin en iyisi olarak kabul edilen Daredevil’e damadın küçük eniştesinden bir 8,5 puan.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: