DEATH NOTE

Bu yazımda herkesin yabancı diziden animeye geçiş ritüeli olarak kullandığı Death Note efsanesini yazmaya karar verdim. Geçiş dedim çünkü animeye yeni başlayacak olanların ilk izledikleri anime genelde budur. Üstün bir zeka ürünü olan animenin konusunu yazayım önce.

death_note_wallpaper_version_2_by_undeadoff

Bir ölüm meleği olan Ryuk ölüm defterini(death note) kaybeder ve defter bir okulun bahçesine düşer.Öğrencilerden biri olan Light defteri bulur. Defterin üzerinde her kimin adı deftere yazılırsa o kişinin öleceği yazmaktadır. En başta buna inanmayan Ligh ilk denemesinde bunun gerçek olduğunu anlar. 5 gün boyunca kötü olduğuna inandığı kişileri öldürür fakat bir gece Ryuk ona görünür. Light onu öldüreceğinden korkar ama Ryuk ona bir şey yapmaz çünkü deftere sahip olan kişi ona da sahip olmaktadır. Defteri kullanarak adaleti sağladığına inan ve Kira olarak tanınan Light hem kimliğini korumalı hem de dünyanın en iyi dedektifi olan L’in kim olduğunu öğrenip onu öldürmelidir. Yani kısaca söylemek gerekirse kim kimi önce yakalarsa…

giphy

Death Note hakkında söylemek istediğim ilk şey izlerken adeta bir satranç müsabakası izliyormuş gibi hissettirmesidir. Harika bir şekilde kurgulandığı için her bölümü beyin patlaması yaşatır.

Eğer bu anime denen şey ne ola ki acaba diye merak ediyorsanız yada beyninizin mıncıklanmasından hoşlanıyorsanız izlemenizi tavsiye ederim. Sofra düzeninden bile puan kıramadığım için verdiğim puan 10.

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: