VİKİNGS

Bana göre History Channel’in en büyük başarısı olan Vikingler , dozu çok iyi ayarlanmış fantastik öğeleri ve savaş sahneleriyle göze çarpan tarihi bir dizidir. Dizinin ana konusu iskandinav tarihinin en bilinen karakteri Ragnar Lodbrok’un hayatı ve özellikle seferleri üzerine kurulmuştur. Travis Fimmel’ hayat verdiği Ragnar karakteri basit bir çiftçidir fakat daima başka yerleri keşfetmek isteyen maceracı bir ruhu da vardır. Bu keşif merakı onu kral mertebesine kadar yükseltip İngiltere ve Fransaya seferler düzenlemesine sebep olacaktır.

vikings_s02p12_castDizinin kalan kadrosunda ise çok sevilen Lagerta(ragnarın karısı), karışık hisler beslenen Rollo(ragnarın kardeşi), Ragnar’ın çocukları ve dizinin deli-dahi karakteri Floki(ragnarın kayınçosu-şaka şaka akrabaları o kadardı) var. Diğer bir yönü ise dizi her şeyi ile viking kültürüne hayran bıraktırıyor. Bunun sebebi ise kıyafetlerinden müziğine karar her detayın kafa yorulmuş olması. Konusu ve işlenişi iyi olsa da oyunculukları iyi değil cümlesini kurmam beklense de oyunculuklar da gerçekten takdiri hak ediyor.

Özellikle Ragnar karakteri her sezon daha da ilginç ve sempatik olmayı başarıyor. Bunların yanında erken ayrılan karakterler ve niye hala oynadığını bilmediğimiz karakterler de var fakat bunlar sadece sezon ortası bölümlerde göze batıyor.

Yani uzun lafın kısası sadece ragnar için bile izlenebilecek güzel bir tarih dizisi. Puanım 8,5 ile 9 arası bir yerde karar veremedim ama anladınız siz onu.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: