THE SUNSET LİMİTED

 

Dilimize Gün batımı Sınırı olarak çevrilen The Sunset Limited tek mekanda geçen bir film. Film isimleri olmayan ve ten renklerine göre siyah ve beyaz olarak geçen iki karakterin diyaloğu üzerine kurulmuş. Beyaz olan profesörü intihar etmekten kurtaran siyahi din adamı onu evine gelmeye ikna eder. Profesörü yolundan döndürmeye çalışan din adamı ile profesör arasında derin ve felsefi bir konuşma başlar.

  Tommy Lee Jones ve Samuel L. Jackson harika oyunculukları ile filmi daha da yukarı taşıyorlar. Akıcılık açısından da gayet başarılı olan film , benim beyin tokatlayanlar kategorime dahildir. Tekrar izlemeniz kuvvetle muhtemel olan bu tek mekan filmine 9 puanımı veriyor ve aşağıya filmden bir replik konduruyorum. İyi seyirler.

tumblr_n8t73ruhbn1rb7opto2_1280

   “Bana insanı hiçlik ve ölüme hazırlayan bir tek din göster. Bak, o kilisenin cemaatine katılabilirim işte. Sizinki insanı sadece daha çok hayata hazırlıyor. Hayallere, yanılsamalara ve yalanlara. İnsanın kalbindeki ölüm korkusunu yok edersen bir gün bile yaşayamaz. Bir sonrakinin korkusu olmasa kim bu kabusu ister ki? Tüm neşelerin üstüne baltanın gölgesi düşüyor. Her yol ölümle bitiyor. Her dostluk ve aşk da öyle. İşkence, kayıp, ihanet, acı, elem, yaş, aşağılanma, korkunç geçmek bilmeyen hastalıklar… Ve hepsi aynı nihayete eriyor. Senin için, değer vermeyi seçtiğin herkes ve her şey için.”

 

Büyük Şef Oturan Boğa

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: