Mad Max : Fury Road

 

Nükleer savaştan sonra medeniyet çökmüş ve dünya bir çöl haine gelmiştir. Hayatta kalanlar ise su kaynaklarını elinde bulunduran ölümsüz Joe adlı hükümdara köle olmuştur. Karısı ve çocuğunu kaybeden Max ise tek başına yaşamaktadır. Bir gün Max ölümsüz Joe’nun savaş çocukları tarafından yakalanır ve kan torbası olarak esir edilir. Bu sırada benzin ikmali için göreve çıkan imparatoriçe Furiosa rotasından çıkar ve kaybolur. Furiosa’nın aslında ölümsüz Joe’nun eşlerini kaçırdığı fark edilince hükümdar savaş çocukları ile beraber peşine düşer. Kan torbası olarak bir arabanın önüne bağlanan Max de olaya dahil olur. Fırtına sırasında zincirlerinden kurtulan Max Furiosa ile yeşil diyara kaçmaya karar verir. 

Mad-Max.png

Hızlı temposu , müzikleri ve özellikle görsel efektleriyle dikkat çeken filmin teknik dallarda 6 adet oscar ödülü de bulunuyor. Benim açımdan 6 ödül birden verilmesi abartı olsa da efektleri gerçekten etkileyici. 8,5 puanı helal edip izlemenizi tavsiye ediyorum.

 

Büyük Şef Oturan Boğa  

1 yorum

  1. Bu bir devam filmi midir yoksa bir yeniden uyarlama mıdır ? bu konu gerçekten uzun uzun tartışılması ve detaylı irdelenmesi gereken bir konu, ama ister devam olsun isterse yeniden uyarlama, bu filmin önceki 3 filmden oluşan seriyi kat kat aştığını söylemeliyiz. doğrusu bu kadar iyi olmasını ben de beklemiyordum. aksiyonu hiç bitmeyen, görseli inanılmaz kuvvetli, ama aksiyonla birlikte derinliği de olan süper bir iş çıkmış ortaya. şiddetle tavsiye ediyorum.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: