COWBOY BEBOP

2021 yılında gezegenler arası seyahat etme hayali gerçeğe dönüşmüştür. Atlama ağı denen bir sistemle seyahatler gerçekleştirilmekteydi fakat ağda gerçekleşen bir kaza sonucu ayda bulunan geçit patlar. Aydan kopan parçalar da dünya yüzeyine düşer. Milyarlarca insanın öldüğü kazadan kurtulanların bir kısmı yer altına inerken kalanlar diğer gezegenlerde kurulan kolonilere kaçar.

Anime bu olaylardan yıllar sonra 2071 yılından başlayarak olayları anlatır. İki ödül avcısı olan  Spike Spiegel ve iş ortağı Jet Black uzay gemileri Bebop ile güneş sisteminde suçluların peşinden koşarlar. Animenin ana konusu bunun üzerine kurulsa da yeni katılan elemanlar ile karakterlerin iç dünyalarına ve geçmişlerine dair bir çok şey öğrenecekler.

21079_cowboy_bebopKült animeler arasında güzel bir yer edinmiştir Cowboy Bebop. 1998 yılında başlansa da görseli ve efektleri gayet iyidir. Konusu ve karakterleri ise gerçekten kaliteli. Animenin en dikkat çeken özelliği ise müzikleri. Üst düzey bir müzik zevkine sahip insanların elinden çıktığı o kadar belli ki bölüm isimleri bile şarkı isimlerinden oluşuyor.

Güzel bir maceraya atılmak ve yeni müzikler keşfetmek isterseniz tam size göre. Puanım 9.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: